Ürün İade Şartları
Üye ;www.uysalcivata.com.tr web sitesi üzerinden online satın aldığı ürünlerin ödemelerini yapıp satın alabileceği gibi yazışma sureti ile kesinleşmiş siparişlerinin ödemelerini yapabilmektedir. Üye , site üzerinden online ürün alışverişi yaptığında , yaptığı bu alışveriş yasa gereği mesafeli satışlar tanımına girmektedir. Üye yasa gereği mesafeli satışlarda kendisine tanınan cayma hakkı başta olmak üzere tüm haklarını kullanabilecektir.

Üye eğer Uysal Civata ile yazışma yapmak sureti ile kesinleşmiş bir siparişi için ödeme yapıyor ise bu mesafeli satış kapsamına girmediği için üyenin ayıp dışında iade ve cayma hakkı bulunmamaktadır.Üyenin İnternet üzerinden yapılan satışlarda , satın aldıkları ürün veya maldan vazgeçme nedeniyle, 4822 sayılı Tüketicinin Koruması hakkındaki kanunda belirtilen, 7 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü reddetme hakkı dahilinde iade ve değişim işlemleri yapabilmektedir. Üye’nin İade başvurusu en geç 20 gün içerisinde işleme alınır, ancak bunu takiben 10 gün içinde alışveriş yapılan kredi kartı hesabına sipariş bedeli iade olur. Ürün iade ve değişim süreci eksik ya da zarar görmüş ürün iadelerinde uzun sürebilir Bunu önlemek için Üye , ürünü mutlaka hasarsız ve kutu içeriği,ambalajı zarar görmeden geri iletmelidir.Uysal Civataodeme.com ürün/mal değişim ve iadelerinde 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda belirtilen esasları, üye-müşteri memnuniyeti açışından alt sınır olarak Kabul eder.

Üye tarafından satın alınan Ürün/mal kutudan eksik çıkarsa üye , kargo sorumlusundan tutanak tutmasını istemeli , siparişi teslim almamalı ve aynı anda Uysal Civataodeme.com ‘a ait 0232 436 51 51 Nolu telefonu arayıp durumu haber vermelidir. Üye’ye yanlış ürün gönderilmiş ise , üye siparişi teslim almamalı ve aynı anda Uysal Civataodeme.com ‘a ait 0232 436 51 51 Nolu telefonu arayıp durumu haber vermelidir Üye”nin ürünü teslim almasından sonra kargo veya ambar firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğu varsayılır.Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Üye ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür Üye”nin ayıplı olması ve veya siperişe uygun olmaması nedeni ile ödemesini yaptığı ürünleri iade etmesi halinde, iade edilen ürün Uysal Civata”ye ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli banka tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede Uysal Civata'nın tasarrufu bulunmamaktadır. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit edilen hallerde ve ürünün Üye”ye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde Uysal Civata ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir..

Kredi Kartı iadeleri genellikle 3 iş günü içinde yapılmaktadır. Bankalar kredi kartı iadelerini aynı gün hesaba yansıtmayabilir. Bu durumda Üye”nin bankanın kredi kartı servisini araması gereklidir. Üye”nin , siparişi ile ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel Üye”nin kredi kartına iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler Üye”nin bankası tarafından Üye”nin kredi kartına her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır